top of page

İrem Derici'nin En İyi 10 Şarkısı

İrem Derici ile tanışmamız, kendisi 2011 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katıldığında gerçekleşti. O dönemdeki jüri üyeleri olan Hadise, Murat Boz, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar'ın karşısında şarkı söyleyen Derici’ye yalnızca Hülya Avşar "EVET" deyip döndü ve böylelikle Avşar kızı İrem Derici’nin müzik kariyerine altın dokunuşu yapmış oldu.

irem derici

Reklamcı olan babası Hulusi Derici’nin isabetli şarkı seçimleri ile müzik kariyerine başlayan İrem Derici, 2012'de "Bensiz Yapamazsın" isimli ilk teklisini çıkardı. Daha sonra söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan "Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı" ile kulaklarımızda yer etti. Ardından mini albüm ve teklilerle müzik yolculuğuna devam eden Derici’nin kariyerindeki en büyük patlaması ise şüphesiz ki 2014'te yayımladığı "Kalbimin Tek Sahibine" teklisi ile oldu.

Çıkardığı tekli ve mini albümlerden sonra, "Artık albüm yapma zamanı geldi!" diyen İrem Derici, 2016'da ilk stüdyo albümü "Dantel"i GNL Entertainment etiketiyle piyasaya sürdü. Bu albüm İrem Derici’nin, Türkçe Pop piyasasındaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırdı. Bugün de ara vermeden üretmeye devam eden şarkıcının seslendirdiği hemen hemen her şarkı hit olsa da bizler "Gelmiş Geçmiş En İyi 10 İrem Derici" şarkısını saptamaya ant içtik ve nihayetinde aşağıdaki liste ortaya çıktı. Keyifli dinlemeler!

10. Kalbimin Tek Sahibine

Söz-Müzik: Hüseyin Boncuk

Düzenleme: Mustafa Ceceli

9. Bir Miyiz?

Söz-Müzik-Düzenleme: Erkin Arslan

8. Tektaş

Söz-Müzik-Düzenleme: Çağrı Telkıvıran

7. Değmezsin Ağlamaya

Söz-Müzik: Hüseyin Boncuk

Düzenleme: Erkin Arslan

6. Bensiz Yapamazsın

Söz: Özlem Küçükyılmaz

Müzik: Melih Kibar

Düzenleme: Bülent Uludağ

5. Sevgi Olsun Taştan Olsun

Söz-Müzik: Hüseyin Boncuk

Düzenleme: Mustafa Ceceli

4. Bazı Aşklar Yarım Kalmalı

Söz: Ayla Çelik

Müzik: Gökhan Tepe

Düzenleme: Erhan Bayrak

3. Evlenmene Bak

Söz-Müzik: Sinan Akçıl

Düzenleme: Mustafa Ceceli

2. Dur Yavaş

Söz-Müzik: Kaan Karamaya

Düzenleme: Erhan Bayrak

1. Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı

Söz-Müzik: Sezen Aksu

Düzenleme: Mustafa Ceceli

bottom of page