top of page

Gülşen'in En İyi 10 Şarkısı

1996 yılında yayınlanan ilk albümü "Be Adam" ile hayatımıza giren Gülşen, bu albümden kliplendirdiği ilk 3 şarkısı "Gel Çarem", "Be Adam" ve "Saz mı Caz mı" ile 90'lar Türkçe Pop arenasında "Ben de varım" demiş ve uzun yıllar piyasada olacağının da ilk sinyalini vermişti.

gülşen

Gülşen'in 2000'lerdeki ilk büyük patlaması 2004 yılında yayınlanan albümüne de adını veren, söz ve müziği Nazan Öncel'e ait olan "Of Of" şarkısı ile oldu. Gülşen "Of Of"un ardından "Nazar Değmesin", "Sakıncalı" gibi duygu dozu yüksek, yavaş şarkıların dışında; "Ya Tutarsa", "Yurtta Aşk Cihanda Aşk", "Bu Gece" gibi dans hitleriyle de dinleyici kitlesini her geçen gün artırdı.

Gülşen'in, Ercan Saatçi ile çalıştığı tek albüm olan 2007 tarihli "Ama Bir Farkla..." yüksek müzikalitesine ve içinde barındırdığı hit olma potansiyeli yüksek şarkılara rağmen beklenen ilgiyi gör(e)medi. O dönemde Gülşen'in, eski yapımcısı ile yaşadığı sorunların gölgesinde kalan bu albümden iki özel şarkıyı aşağıdaki listemizde de dinleyeceksiniz.

Başarılı bir şarkıcıyı daha da yükseklere çıkaracak en temel şey sanıyoruz ki doğru aranjör ya da aranjörlerle yapacağı işbirliğidir. Bu bağlamda; Gülşen'in, aranjör olarak Ozan Çolakoğlu ile çalışmaya başlaması sanatçının kariyerinde yepyeni bir dönüm noktasının işaretidir. Ozan Çolakoğlu aranjeleri ile hazırlanan 2009 tarihli "Önsöz" albümünü Gülşen'in kariyerinde o güne kadarki en başarılı albümü olarak nitelendirmek yanlış olmasa gerek. Ayrıca bu albüm, ilerleyen yıllarda Gülşen ve Ozan Çolakoğlu müzikal ortaklığından birbiri ardına gelecek yeni hitlerin de bir habercisi niteliğindeydi.

Sözü daha fazla uzatmadan, Gülşen'in şu ana kadarki müzikal kariyerinde seslendirdiği ve bizim en sevdiğimiz 10 şarkısını "Gülşenin En İyi 10 Şarkısı" listemiz ile sizlere sunuyoruz. İyi dinlemeler!

10. Be Adam

Söz-Müzik-Düzenleme: Özkan Turgay

9. Muhtelif Zamanlarda

Söz-Müzik: Gülşen

Düzenleme: Ercan Saatçi

8. Bangır Bangır

Söz-Müzik: Gülşen

Düzenleme: Ozan Çolakoğlu

7. Kardan Adam

Söz-Müzik: Gülşen

Düzenleme: Ozan Çolakoğlu

6. İhtilaller

Söz: Gülşen

Müzik-Düzenleme: Ercan Saatçi

5. Gel Çarem

Söz-Müzik-Düzenleme: Özkan Turgay

4. Ezberbozan

Söz-Müzik: Gülşen

Düzenleme: Ozan Çolakoğlu

3. Bi' An Gel

Söz: Gülşen

Müzik: Gülşen & Ozan Çolakoğlu

Düzenleme: Ozan Çolakoğlu

2. Yatcaz Kalkcaz Ordayım

Söz-Müzik: Gülşen

Düzenleme: Ozan Çolakoğlu

1. Ellerinden Öper

Söz-Müzik: Gülşen

Düzenleme: Ozan Çolakoğlu

bottom of page